Jdi na obsah Jdi na menu

TFA mladých hasičů 2015

12. 9. 2015

V sobotu 12. září se konal druhý ročník závodů TFA mladých hasičů - nejnáročnějších závodů pro mladé hasiče.

Z Blatnice do závodů nastoupily 3 mladí hasiči - v kategorii mladší dívky (10-12 let) Julie Buzíková. V kategorii starší chlapci (13 - 15 let) Honza Robek a Saša Cícha.
Trať byla velmi náročná a navíc se běžela s 2 kilovou zátěží na zádech. Trať se skládala z několika úseků - bylo nutné roztáhnout hadice, další hadice smotat, dvoukilovým kladivem 30x uhodit v hamerboxu nahoru a dolu, pronést tunelem 3 kilové závaží, přemístit 15 kilovou figurínu, zdolat 1,5 metru vysokou překážku, přemístit a postavit žebřík, zapojit proudnici na hydrant a vyběhnout se závažím do 2. patra.
Letos se do závodů přihlásilo přes 40 závodníků z celého okresu H

odonín.

Honza Robek měl nelehký úkol - obhajoval loňské vítězství v nejvyšší kategorii. Svým bezchybným výkonem potvrdil vynikající kondici a vytvořil nový rekord trati - svůj loňský nejlepší čas vylepšil bezmála o 20 sekund a s časem 2,08 minut s přehledem vyhrál svou kategorii a zároveň zaběhl trať nejrychleji ze všech závodníků.
Zaslouženě si odvezl pohár, medaili, diplom a věcné ceny za 1. místo

Saša Cícha se oproti loňskému roku zlepšil skoro o minutu a skončil na 7. místě.

Julie Buzíková se umístila na krásném 3. místě a odnesla si medaili a diplom.