Jdi na obsah Jdi na menu

Krajské TFA mladých hasičů a dorostu - Brno 28. 9. 2021

30. 9. 2021

Ve sváteční den 28. září se sjeli mladí hasiči a dorostenci do Brna, aby změřili své síly v závodech TFA.
Z Blatnice soutěžilo 5 siláků ve 4 kategoriích. Závodů se zúčastnilo celkem 57 dětí v žákovských kategoriích a 24 dorostenců.

Na trati pro žáky od 10 do 14 let si musí soutěžící poradit s roztažením a smotáním desetimetrových hadic, udeřit 30x dvoukilovým kladivem v hammerboxu, transportovat dvacetikilovou figurínu, přelézt 150cm bariéru další fyzicky náročné úkoly.

Lukáš Křápek v kategorii chlapců 10 - 13 let předvedl parádní výkon a s časem 2:22:47 si s náskokem více než 20 sekund doběhl pro zasloužené 1. místo.

Ondřej Mezuliáník soutěžil v kategorii chlapci 13 - 14 let. Jako jediný dokázal trať zaběhnout pod 2 minuty a za čas 1:51:17 získal také 1. místo.

Další soutěžili v dorosteneckých kategoriích. Tady už museli motat dvacetimetrové hadice, figurína váží 40 kg a bariéra měří 170 cm... Těžší jsou i další úkoly a na náročné trati si všichni sáhli na dno.

Mezi dívkami byla nejrychlejší naše Monika Kuřinová. Jako jediná ze všech dívek dokázala zdolat trať pod 5 minut a s časem 4:49:31 získala skvělé 1. místo.

Přemožitele nenašel ani Simon Vyskočil, který soutěžil v kategorii dorostenců 15 - 16 let. Za parádní výkon a čas 3:35:50 si zasloužil 1. místo.

Také Štěpán Žufan bojoval ve stejné kategorii a za čas 4:17:15 si odvezl 6. místo.

Všichni naši svěřenci podali parádní výkony a skvěle reprezentovali náš sbor. Díky všem, i fandícímu doprovodu :-)